Relaks w przydomowym ogrodzie

Kiedy przychodzi wiosna i lato, każdy z nas chciałby spędzić komfortowo czas w swoim ogrodzie. Aby jednak relaks na świeżym powietrzu był udany, warto jeszcze przed sezonem zadbać o odpowiednie wyposażenie naszego ogrodu. Szczególny komfort zapewnią nam drewniane altanki ogrodowe i pergole.

Drewniane altanki

Drewniana altanka w ogrodzie to rozwiązanie klasyczne. Sama altanka może być umieszczona w głębi ogrodu lub nieco bliżej tarasu. O jej lokalizacji decydujemy my, a jedynym ograniczeniem jest tutaj wielkość terenu. Drewniana altanka jest przede wszystkim najbardziej ekologicznym rozwiązaniem i doskonale harmonizuje z samą atmosferą ogrodu i przyrodą wokół nas. Decydując się na drewnianą zabudowę, warto postawić na altanki dopracowane w każdym detalu. Sama altanka może być utrzymana w stylu minimalistycznym i skupiać się na zapewnieniu osłony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy deszczem lub być bogata dekoracyjnie.

Tradycyjna altanka z pewnością zachwyci swoim naturalnym kolorem wnętrza, ale też dowolną możliwością aranżacji. Ważną zaletą drewnianych altanek jest możliwość ich tworzenia w dowolnym kształcie i rozmiarze. Wiele zależy tu od wyboru odpowiedniego wykonawcy. W środku umieścić możemy meble ogrodowe, a dookoła rośliny pnące, które jeszcze skuteczniej zapewnią nam komfort wypoczynku. Altanka idealnie sprawdza się jako miejsce spożywania posiłków, a także zaplecze do robienia grilla, który może stać poza altanką. Może być też miejscem zabaw dla dzieci lub wytchnienia po całym dniu pracy. Poza sezonem jest to idealne miejsce na przechowywanie niektórych narzędzi ogrodowych. To, co musimy wziąć pod uwagę, to konieczność regularnej konserwacji i impregnacji drewna. Materiał ten jest bowiem narażony na działanie czynników atmosferycznych. Jednak stosowanie odpowiednich, profesjonalnych środków, pozwala na zachowanie trwałości i sprawi, że drewno nie będzie tracić swoich pierwotnych, fabrycznych właściwości.

Pergole ogrodowe

Pergole ogrodowe w dużej mierze mają podobne funkcje jak altanka. Przede wszystkim mają za zadanie ochronić nas przed nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi. Ich zamontowanie pozwala nam uchronić się przed sytuacją, gdzie pojawia się konieczność przeniesienia imprezy z ogrodu do salonu, ze względu na złą pogodę. Kolejną zaletą drewnianych pergoli jest łatwość ich montażu. Najczęściej pergole składają się z gotowych lub prefabrykowanych części, zwłaszcza te wykonane z drewna czy stali. Zapewnia to szybszy montaż i oczywiście, tańszą pracę. Oznacza to, że sama instalacja zostanie zamontowana nawet tego samego dnia. Wiele zależy tu jednak o wielkości i komplikacji samej pergoli. Dodatkowo pergola w praktyce oznacza, że zyskujemy dodatkowe pomieszczenie, które różni się jedynie tym, że jest zlokalizowane na zewnątrz budynku. Pozwala nam to dużo efektywniej wykorzystać przestrzeń w ogrodzie, a sama obecność pergoli sprawi, że będziemy czuć się bardziej swobodnie, komfortowo wypoczywać i korzystać ze świeżego powietrza dużo częściej.

Relaks w ogrodzie

To oznacza, że w dużo większym stopniu wykorzystamy dostępną nam przestrzeń w ogrodzie. Zyskujemy tutaj miejsce do wypoczynku, które może nam służyć na wiele sposobów. Przede wszystkim to dodatkowy pokój, w którym możemy wypocząć po pracy blisko natury. Wewnątrz domu często nie ma takich warunków, dlatego przestrzeń zewnętrzna, połączona z ogrodem to antidotum na codzienny stres. Doskonałym pomysłem jest też przyjmowanie gości w ogrodzie. W przestrzeni z pergolą możemy przyjąć większą liczbę gości, a możliwość obcowania z ogrodem i pobyt na świeżym powietrzu jest tutaj dodatkowym atutem. Samo spożywanie posiłków z rodziną czy znajomymi na świeżym powietrzu jest co oczywiste większą przyjemnością, niż jedzenie ich podczas gorącego lata w salonie. Dodatkowo samo zbudowanie pergoli nie wymaga olbrzymich inwestycji finansowych. W kontekście do zysków, jakie daję nam pergola i funkcjonalności, jest to budowla stosunkowo tania. Sam koszt zależeć będzie oczywiście od wielkości i materiału, z jakiego będzie zrobiona.

Realizacje

Zobacz więcej
  • Domek ogrodowy na wymiar
  • Pergola ogrodowa
  • Ścianka osłonowa Romoidowa

© 2024 GEISSER. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystamy z ciasteczek. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności

Autor strony: Yasecure Łukasz Podlewski
Tworzenie stron WWW