Huśtawki ogrodowe

Zaaranżowanie idealnej przestrzeni ogrodowej to nie lada wyzwanie. Domownikom zazwyczaj zależy, aby strefa ta prezentowała się jak najlepiej, ponieważ stanowi wizytówkę domu, a dodatkowo miło jest spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, w pięknie zaaranżowanym otoczeniu. Oprócz zaprojektowania zieleni, warto też zadbać o estetyczne i funkcjonalne wyposażenie. Drewniane ławki i huśtawki ogrodowe sprawdzą się doskonale, niezależnie od rodzaju elewacji budynku oraz stylu, w jakim urządzony został ogród.

Naturalny materiał, z którego wykonane zostały nasze huśtawki i ławki wiszące, znakomicie wpisuje się w różne otoczenia, między innymi:

  • tradycyjne ogrody z zieloną roślinnością
  • wielskie ogródki, z dużą ilością kwiatów,
  • działki leśne,
  • alejki spacerowe,
  • werandy,
  • nowoczesne tarasy,
  • balkony.

Wybierając solidne, drewniane urządzenia ogrodowe, mają Państwo gwarancję, że będą stanowić urokliwą ozdobę, która cieszy oko i przetrwa wiele lat.

Huśtawki ogrodowe dla dzieci i dorosłych

Ogrody osób posiadających małe dzieci zwykle wyróżniają się na pierwszy rzut oka. Pełne energii maluchy bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, natomiast rodzice starają się, jak mogą, aby dostosować przestrzeń do potrzeb swoich pociech, ustawiając w niej wszelkiego rodzaju trampoliny, domki i zjeżdżalnie. Jest jednak urządzenie, z którego ucieszą się nie tylko najmłodsi, ale również ich opiekunowie. Drewniana huśtawka ogrodowa, wykonana z solidnego materiału to bezpieczne miejsce zabawy dla smyków, ale również wygodny mebel, pozwalający na relaks po ciężkim dniu pracy.

Obszerna ławka przymocowana do stabilnego stojaka lub podwieszona do belek nad tarasem za pomocą stylowych i wytrzymałych łańcuchów umili każde letnie popołudnie, spędzane w gronie rodziny czy znajomych. Gustowna, drewniana huśtawka, z dużym siedziskiem, to tradycyjny element ogrodowej architektury, który od lat znajduje swoich zwolenników. Dorosłym użytkownikom zapewni odrobinę przyjemnego odpoczynku, natomiast dla dzieci, będzie doskonałą atrakcją.

Jak dbać o huśtawkę ogrodową?

Sposób konserwacji huśtawek oraz ławek, podobnie jak pozostałych mebli ogrodowych, uzależniony będzie w głównej mierze od materiału, z jakiego zostały wykonane. W przypadku urządzeń drewnianych należy postępować tak jak w przypadku innych sprzętów z tego naturalnego surowca. Odpowiednia pielęgnacja przyczynia się do znacznego przedłużenia żywotności zakupionego produktu.

Aby należycie zadbać o huśtawkę ogrodową, zwłaszcza postawioną w miejscu bez zadaszenia, najlepiej wybrać specjalistyczny produkt do impregnacji zewnętrznych mebli drewnianych. Obecnie na rynku znaleźć można wiele środków, które doskonale zabezpieczają drewno przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć czy duże wahania temperatury, a jednocześnie są w pełni bezpieczne dla użytkownika. Dzięki regularnemu wykonywaniu takich zabiegów ławki zachowają swój pierwotny kolor przez dłuższy czas, a także nie będą tak bardzo narażone na wszelkiego rodzaju grzyby oraz pleśnie.

Gdzie ustawić huśtawkę lub ławkę ogrodową?

Jeśli chodzi o wybór najodpowiedniejszego miejsca na ustawienie ławki bądź huśtawki ogrodowej, to ograniczeń będzie naprawdę niewiele. Wystarczy wybrać jakiś urokliwy zakątek, z ilością przestrzeni, która pomieści mebel, i pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Najlepszym gruntem dla urządzenia będzie stabilne, wypoziomowane podłoże, uniemożliwiające wywrotkę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na przestrzenie zagrożone silnymi podmuchami wiatru i unikać zainstalowania tam huśtawek. Ostatnią istotną rzeczą jest zachowanie odpowiedniej odległości od wszelkiego rodzaju ścian, czy płotów, a także od źródeł ognia, co ma znaczenie, w przypadku drewnianych konstrukcji. Należy zatem pamiętać, aby ławka nie stała zbyt blisko żarzącego się grilla lub płonącego ogniska.

Uwzględniając powyższe kwestie, pozostaje już tylko poszukać miejsca, w którym przyjemnie będzie odpoczywać. Mebel do siedzenia z powodzeniem sprawdzi się na tarasie, przydomowej werandzie, ale też w samym ogrodzie, w otoczeniu zieleni. Jeżeli użytkownikom zależy na tym, aby bujawka służyła do opalania, można zlokalizować ją w nasłonecznionej części działki. Kiedy jednak mieszkańcy planują relaks przy książce i ulubionej kawie, optymalnym rozwiązaniem okaże się ustawienie drewnianej huśtawki lub ławki ogrodowej pod pergolą lub w pobliżu zacieniającego drzewa.

Huśtawka do ogrodu – jaką wybrać?

Stojąc przed wyborem huśtawki ogrodowej, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Aby zakupić model idealny, zaspokajający potrzeby przyszłych użytkowników, warto zastanowić się między innymi, ile osób będzie korzystało z siedziska w jednym czasie. W ofercie naszego sklepu proponujemy Państwu różne wielkości huśtawek oraz ławek drewnianych, zatem każdy będzie w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie. Jeżeli wypoczynek będzie polegał na wspólnym biesiadowaniu kilku domowników, najlepiej zwrócić uwagę na większe modele. Jeśli natomiast mebel ma pełnić funkcję zbliżoną do bujanego fotela, na którym miło poczytać książkę i zrelaksować się po ciężkim dniu, prawdopodobnie wystarczająca okaże się ławka jedno- lub dwuosobowa.

Drugim aspektem, różnicującym huśtawki do ogrodu jest materiał, z którego zostały zrobione. Konstrukcje spotykane najczęściej wykonane są z drewna, metalu, rattanu lub kilku z nich, dodatkowo zwykle zostają urozmaicone linami oraz elementami materiałowymi. Naszym zdaniem optymalnym i jednocześnie bezpiecznym wyborem będzie bujawka lub ławka drewniana. Ten naturalny surowiec jest przede wszystkim niezwykle wytrzymały, a przy tym pięknie komponuje się z ogrodową zielenią. Przy odpowiedniej pielęgnacji długo zachowa swój pierwotny wygląd, natomiast powolne starzenie się desek doda im tylko szlachetnej barwy i uroku.

Drewniane huśtawki ogrodowe – różne modele

W naszym sklepie internetowym oferujemy Państwu huśtawki i ławki, które z łatwością można dopasować do każdego rodzaju ogrodu, tarasu, werandy czy nawet balkonu. Drewniane meble będą idealnym dodatkiem wzbogacającym
przestrzeń, a także służącym do wypoczynku na świeżym powietrzu. Gustowna architektura ogrodowa to element, bez którego trudno wyobrazić sobie przydomową działkę. Wybierając model z bezpiecznym siedziskiem, mogą Państwo mieć pewność, że posłuży on zarówno dorosłym, jak i najmłodszym domownikom.

Realizacje

Zobacz więcej
  • Domek ogrodowy na wymiar
  • Pergola ogrodowa
  • Ścianka osłonowa Romoidowa

© 2023 GEISSER. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystamy z ciasteczek. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności

Autor strony: Yasecure Łukasz Podlewski
Tworzenie stron WWW