Drewniane tarasy i inne elementy wyposażenia ogrodowego

Bez wątpienia każda posesja nabiera charakteru, gdy zostaje wyposażona w dobrze zaprojektowany taras. To wielofunkcyjna przestrzeń, która pozwala czerpać maksymalną radość z posiadania własnego domu. Możemy tam zjeść posiłek z całą rodziną, zrelaksować się przy kawie i książce, skorzystać z laptopa, a nawet zdrzemnąć się. Drewniane tarasy ogrodowe to rozwiązanie wybierane przez wielu klientów. Mowa tu zarówno o podłodze, jak i zadaszeniu. Drewno zawsze pozostaje nieco cieplejsze, nawet w chłodniejsze dni, i zapewnia większe bezpieczeństwo w razie upadku. Poza tym naturalny surowiec daje o wiele lepsze efekty wizualne. Drewniane zadaszenie skutecznie uchroni nas od słońca i pozwoli wypocząć w cieniu, zatem konstrukcja spełnia takie same funkcje, jak altana. Jednakże kluczową zaletą tarasu jest to, że można do niego przejść bezpośrednio z domu. Błyskawicznie będziemy w stanie przygotować stół do jedzenia na zewnątrz i przynieść z kuchni wszelkie naczynia oraz sztućce.

Domki z litego drewna – funkcjonalność i styl

Nawet w dużym jednorodzinnym domu może zabraknąć miejsca. Zwłaszcza, gdy osobiście zajmujemy się pielęgnacją naszej działki. Niektórzy z nas w wolnych chwilach oddają się również majsterkowaniu, co wiąże się z posiadaniem rozmaitych części i narzędzi. Jeśli potrzebujemy dodatkowej niezależnej przestrzeni na przechowywanie większych akcesoriów, warto zainwestować w domki z litego drewna. Te niewielkie konstrukcje idealnie sprawdzą się jako schowki. Możemy je wyposażyć w niedrogie regały magazynowe, na których poukładamy wszelkie sprzęty według własnego uznania. Wówczas taka dodatkowa przestrzeń posłuży jako jeszcze jedna piwnica lub strych. Z kolei dostawiając stół i krzesła, domek można wykorzystać w charakterze amatorskiego mini warsztatu.

Domki romboidalne i nie tylko – wybierz najlepsze rozwiązanie

Wybierać możemy spośród rozmaitych projektów domków ogrodowych w zależności od tego, w której części posesji chcemy postawić konstrukcję i jaki ma przyjąć kształt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nasz wymarzony domek miał z przodu niewielkie dodatkowe zadaszenie oraz płytki betonowe wokół, jak jest w przypadku choćby domków romboidalnych. Określone modele posiadają dachy jedno- lub dwuspadowe. Podobnie jest w przypadku drzwi – wejście do domku może być jednoskrzydłowe albo dwuskrzydłowe. Duże znaczenie dla wygody użytkowania ma wielkość okien. Tutaj również sami zadecydujemy o wymiarach i kształcie otworów okiennych. Wszystko spersonalizowane i dostosowane do naszych osobistych potrzeb. Jeśli chodzi o architekturę ogrodową, wybór mamy naprawdę ogromny. Każdy klient będzie w stanie dostosować proponowane przez firmy budowlane projekty do użytkowanej powierzchni.

Realizacje

Zobacz więcej
  • Domek ogrodowy na wymiar
  • Pergola ogrodowa
  • Ścianka osłonowa Romoidowa

© 2024 GEISSER. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystamy z ciasteczek. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności

Autor strony: Yasecure Łukasz Podlewski
Tworzenie stron WWW