Wiosną czas pomyśleć o domku do ogrodu

O tym, że piękny ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji, wie każdy z nas. Każdy z nas ma też świadomość tego, że z biegiem lat ogrodnik może pochwalić się coraz większą kolekcją narzędzi, mniej i bardziej zaawansowanego sprzętu oraz chemii ogrodowej.

Początkowo trzymanie tych wszystkich produktów w korytarzu lub w garażu wydaje się najlepszą opcją. Im jednak więcej jest różnego rodzaju akcesoriów ogrodowych, tym bardziej stają się kłopotliwe. Wraz z nadejściem wiosny problem ten staje się nie tylko coraz lepiej widoczny, ale i coraz bardziej kłopotliwy. Warto więc zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem. W tym kontekście najlepiej sprawdzą się domki do ogrodu.

Drewno – materiał idealny

Firmy, które mają w swojej ofercie domki ogrodowe, przeważnie nie ograniczają się do jednego materiału z jakiego są wykonywane. Mamy więc do czynienia między innymi z domkami metalowymi oraz z tymi, które charakteryzują się solidną betonową konstrukcją. Gdybyśmy jednak chcieli wskazać te, które cieszą się największą popularnością, z pewnością będą to drewniane domki ogrodowe. Z czego to wynika?

Domki wykonane z drewna mają szereg zalet, na szczególną uwagę zasługują przy tym ich walory estetyczne. Owszem, zwykle stawiamy je mając na myśli przede wszystkim funkcjonalność tego rodzaju rozwiązań. Jeśli jednak ogród napełnia nas dumą, a tak właśnie jest zazwyczaj, staramy się, aby domek nie psuł dobrego pierwszego wrażenia. Właśnie dlatego domki z drewna są wybierane chętniej niż inne. Są gustowne i stylowe, a goście odwiedzający ogród zwykle nie postrzegają ich po prostu jako miejsc składowania narzędzi ale jako ozdobę.

Oczywiście, decydując się na takie rozwiązanie należy liczyć się z tym, że jego cena może być dość wysoka. Nieco toporne, metalowe domki narzędziowe są tańsze, płacimy jednak nie tylko za atrakcyjność wizualną, ale przede wszystkim – za jakość. Drewniane domki do ogrodu są wytrzymałe, można na nie liczyć nawet w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Są w stanie zachwycać swoim pięknem przez wiele lat. Nic więc dziwnego, że wielu ogrodników traktuje ich zakup jako inwestycję.

Rodzaje domków ogrodowych

Nie tylko materiał jest tym, co różnicuje domki ogrodowe. Wcale nie mniejsze znaczenie wydaje się mieć to, jaki jest cel ich zakupu. Domki mogą mieć różną wielkość i rozmaite kształty. Te zamykane służą przede wszystkim jako schronienie dla rzeczy i osób. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na domki zadaszone, wyposażone w ławki, a nawet – w wydzieloną, zamkniętą przestrzeń.

Na liście domków chętnie zamawianych przez kupujących znajdują się między innymi: domki z wiatą, domki jedno- i dwuspadowe oraz klasyczne składziki, a także wiele innych rozwiązań. Co ważne, klient coraz częściej nie musi wcale decydować się na domki opierające się na gotowych projektach. Wiele osób posiada swoje własne wyobrażenie na temat tego, jakimi cechami powinien się charakteryzować domek ogrodowy (sprawdź domek ogrodowy Kubus), można więc zlecić opracowanie indywidualnego projektu, a następnie – wykonanie go.

Domki Geisser – to musisz wiedzieć

Propozycje firmy Geisser zachwycają nie tylko atrakcyjnością wizualną i trwałością. Klienci mogą liczyć na wysokiej klasy suszoną tarcicę iglastą, której wilgotność oscyluje w granicach od czternastu do dziewiętnastu procent. Konstrukcje mają stabilne szkielety gwarantowane przez deski strugane czterostronne, elewację zaś stanowią solidne listwy lub odpowiedniej grubości boazeria.

Realizacje

Zobacz więcej
  • Domek ogrodowy na wymiar
  • Pergola ogrodowa
  • Ścianka osłonowa Romoidowa

© 2024 GEISSER. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystamy z ciasteczek. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności

Autor strony: Yasecure Łukasz Podlewski
Tworzenie stron WWW