Architektura ogrodowa – domki ogrodowe na narzędzia i nie tylko

Duży dom jednorodzinny i własna działka na posesji to ogromne udogodnienia, które ceni sobie każdy właściciel. Osobiście zaprojektowane i urządzone od podstaw wnętrze domu jest czymś, co daje powód do dumy, jednak prędzej czy później chcemy iść dalej i postarać się, aby również nasz ogród był możliwie jak najbardziej funkcjonalny i estetycznie zaaranżowany. Niezależnie od wymiarów działki, jesteśmy w stanie dobrać dla siebie idealną zabudowę, która będzie pełniła funkcję użytkową, ale również pięknie ozdobi całą przestrzeń. Jakie warianty mamy do wyboru? To zależy od naszych potrzeb i wizji aranżacyjnej. Jeśli jesteśmy pasjonatami ogrodnictwa, całą działkę urządziliśmy sami i osobiście ją pielęgnujemy, oczywiste jest, że potrzebujemy mnóstwo akcesoriów ogrodniczych i miejsca, w którym moglibyśmy je przechowywać. W takim przypadku świetnie sprawdzą się domki ogrodowe na narzędzia. To solidne drewniane budyneczki, w których będziemy mogli przechowywać nasze wyposażenie oraz środki chemiczne do hodowli roślin. Z kolei jeśli w trakcie pracy na zewnątrz zastanie nas deszcz, schronimy się w pomieszczeniu i tam przeczekamy ulewę.

Huśtawki ogrodowe wiszące dla dużych i małych

Oczywiście projektując swój wymarzony ogród, musimy także brać pod uwagę potrzeby naszych małych pociech. Latem na posesjach sąsiadów możemy czasem zauważyć trampoliny przeznaczone do samodzielnego montażu oraz zabawkowe domki dla młodszych dzieci. To z pewnością fantastyczne dodatki ogrodowe, które umilają czas, jednak warto pomyśleć również o czymś, co będzie funkcjonowało przez cały rok, niezależnie od pogody. Huśtawka ogrodowa wisząca to solidna konstrukcja, z której dziecko będzie czerpało mnóstwo radości. Jesienią wystarczy ciepłe ubranie i już możemy zabrać malucha na jego domowy plac zabaw. Oczywiście huśtawki mogą służyć również dorosłym. Są na tyle wytrzymałe, że bez problemu udźwigną ciężar rodziców. Warto zastanowić się, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzą się pojedyncze siedzenia dla jednej osoby czy może jednak szersze bujane ławki? To drugie rozwiązanie również cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Pergola drewniana – szybki i tani sposób na ogrodową zabudowę

Niektórzy inwestorzy świadomie rezygnują z większych przestrzennych altan ze względu na małą powierzchnię lub po prostu nie odpowiadają one ich preferencjom aranżacyjnym. Świetną alternatywą okazuje się wówczas pergola drewniana. To niewielka zabudowa, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Służy na przykład jako zadaszenie tarasu i jest dobudowywana do ściany domu. Może też stanowić niezależną konstrukcję postawioną w dowolnym miejscu działki. Niektóre odmiany są wyposażone w specjalne skrzynki na donice. Umieszczone w nich rośliny będą się rozrastać, a z czasem ściany pergoli staną się dla nich podparciem. Jak widzimy, sposobów na wyposażenie ogrodu jest mnóstwo. Każdy z nas może elegancko i z pomysłem zaprojektować działkową przestrzeń i wcale nie potrzeba do tego ogromnych nakładów finansowych.

Realizacje

Zobacz więcej
  • Domek ogrodowy na wymiar
  • Pergola ogrodowa
  • Ścianka osłonowa Romoidowa

© 2024 GEISSER. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystamy z ciasteczek. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności

Autor strony: Yasecure Łukasz Podlewski
Tworzenie stron WWW