Altanki ogrodowe – propozycje aranżacyjne

Nie ulega wątpliwości, że rewelacyjnym dopełnieniem każdego ogrodu jest klimatyczna altana. Miłośnicy architektury ogrodowej mają zazwyczaj konkretną wizję tego, jak mogłaby taka konstrukcja wyglądać na ich działce. Te osoby, które wprowadziły się do domu jednorodzinnego z własnym ogrodem, stosunkowo szybko zaczynają planować kolejną inwestycję, jaką jest altanka ogrodowa z montażem. Nie ma się czemu dziwić, bowiem mowa tu o niezwykle funkcjonalnym dodatku do ogrodu. Altana to także rewelacyjna dekoracja, która nadaje przestrzeni oryginalnego stylu. Koszty jej zakupu i budowy są obecnie bardzo rozsądne, zatem wielu klientów może sobie na nią pozwolić. Przeglądając różne katalogi i fotografie prywatnych projektów w internecie, od razu zauważymy, że pomysłów aranżacyjnych na tego typu konstrukcje nie brakuje zarówno klientom, jak i architektom. Które z propozycji są najbardziej warte uwagi?

Altanka ogrodowa – dodatkowy salon w Twoim ogrodzie

Firmy budowlane oferują mnóstwo uniwersalnych projektów, które pasują zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego budownictwa. Jeśli zależy nam na aranżacyjnej równowadze pomiędzy starszym a nowszym stylem, warto postawić na altanki ogrodowe z dwuspadowym dachem wspartym na drewnianej ażurowej zabudowie. Takie konstrukcje mają zapewnioną solidną osłonę przed wiatrem. Dodatkowo niektórzy klienci decydują się jedną ze ścian zabudować murem. Do niej zaś dobudowują kominek, a pośrodku pomieszczenia stawiają stół i otaczają go krzesłami. Całość rewelacyjnie sprawdza się jako letnia jadalnia na świeżym powietrzu i zewnętrzny salon na weekendowy odpoczynek. Dzięki obecności kominka altana posłuży nam również w chłodniejsze jesienne wieczory podczas czytania książki przy gorącej herbacie. Z pewnością jest to najpopularniejsze rozwiązanie, bowiem oferuje najwięcej możliwości. Z jednej strony możemy wspólnie z rodziną spędzić czas przy obiedzie lub zaprosić znajomych. Z drugiej nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wziąć laptopa lub ulubioną książkę i oddać się samotnemu wypoczynkowi.

Mniejsze romantyczne altanki ogrodowe

Jeśli przestrzeń, którą dysponujemy, lub po prostu możliwości finansowe nie pozwalają nam na większą altanę, warto zwrócić uwagę na mniejsze, ale jakże urocze i bogate aranżacyjnie. Mówimy tu między innymi o niewielkich ośmiokątnych konstrukcjach, które zajmują niewiele miejsca, jednak są na tyle duże, by postawić w nich wygodny fotel bujany lub leżak. Tego typu altanki są idealne do relaksu przy porannej kawie lub lekturze oraz gdy chcemy urządzić sobie popołudniową drzemkę na świeżym powietrzu. Każda działka, niezależnie od wielkości i zagospodarowania przestrzeni, zasługuje na dobrej jakości architekturę ogrodową. Altanki, wiaty samochodowe czy pergole to wspaniałe dodatki, które całkowicie odmienią nasz dom. Nie tylko poprawią jego funkcjonalność, ale staną się również inspiracją dla kolejnych inwestorów, którzy będą traktowali nasz ogród jako wzór aranżacyjny.

Realizacje

Zobacz więcej
  • Domek ogrodowy na wymiar
  • Pergola ogrodowa
  • Ścianka osłonowa Romoidowa

© 2024 GEISSER. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystamy z ciasteczek. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności

Autor strony: Yasecure Łukasz Podlewski
Tworzenie stron WWW