Altanki do ogrodu

Drewniane altanki do ogrodu mają za zadanie nie tylko zdobić ogród, ale też uczynić go bardziej funkcjonalnym.

Altanki ogrodowe mogą być wykorzystywane jako swego rodzaju składzik, gdzie przechowywane są różne narzędzia do pielęgnacji ogrodu, ale także miejsce, w którym możemy organizować grilla i chronić się przed deszczem czy słońcem.

Aby umieścić w swoim ogrodzie altankę, musimy dysponować kawałkiem wolnej przestrzeni i oczywiście poszukać oferty odpowiedniej firmy.

Istnieje teoretycznie możliwość samodzielnego zrobienia altanki, ale jeżeli zależy nam na czasie i na estetycznym i nowoczesnym wyglądzie altanki, to korzystniejszym rozwiązaniem jest zamówienie odpowiedniego urządzenia.

Drewniana altana ogrodowa może mieć różne kształty, wielkości i zastosowania. Począwszy od małych, lekkich konstrukcji, w których można umieścić podstawowe meble czy urządzenia ogrodowe, aż do dużych architektonicznych budowli, gdzie jesteśmy w stanie zorganizować przyjęcie na kilka lub kilkanaście osób. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, ilości dysponowanej przestrzeni oraz  możliwości finansowych.

Decydując się na zakup altany, musimy wziąć pod uwagę fakt, że najpewniej stanie się ona najbardziej wyeksponowanym i najczęściej wykorzystywanym miejscem w naszym ogrodzie. Będziemy tam wypoczywać, niejednokrotnie jeść posiłki, grillować. spędzać czas z przyjaciółmi. Altanka powinna być więc jak najbardziej funkcjonalna. Chronić nas przed nadmiernym upałem w ciągu dnia, skutecznie zasłaniać wszystkie meble przed deszczem, a jednocześnie być na tyle „otwarta”, aby dym z grilla unosił się swobodnie lub rozwiewał na boki, bez szkody dla biesiadników. Istnieją też altanki zamknięte, które pełnią rolą swoistych domków ogrodowych.

Te mogą pełnić funkcję wypoczynkową właściwie przez cały rok. Dostępne są altany zamknięte sześciokątne, ośmiokątne oraz nawet dziesięciokątne. Firmy specjalizujące się w projektach altan i ich montażu u klienta posiadają częstokroć w ofercie różnorodne opcje dodatkowe. Zarówno zamknięte jak też otwarte altany mogą zostać wyposażone choćby w dodatkowe oświetlenie czy też ogrzewanie.

W przypadku altanek otwartych najkorzystniej prezentują się te ośmiokątne lub dziesięciokątne. Są to przeważnie lekkie ażurowe konstrukcje z oknami, w których wnętrzu można ustawić podstawowe meble ogrodowe, takie jak stół i ławy oraz krzesła. Wśród rodzajów altan drewnianych otwartych spotkamy się z małymi altankami działkowymi. Są to bardzo proste w montażu konstrukcje, oparte na czterech palach lub słupach i ściankach ażurowych.

Realizacje

Zobacz więcej
  • Domek ogrodowy na wymiar
  • Pergola ogrodowa
  • Ścianka osłonowa Romoidowa

© 2024 GEISSER. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystamy z ciasteczek. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności

Autor strony: Yasecure Łukasz Podlewski
Tworzenie stron WWW